Deklaracja dostępności

Nasi Partnerzy:

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Dębnica

1 2 7 15 3 4 5 6 8 9 10 11 12 13 14 16 17 19

Z chwilą rozpoczęcia nauki szkolnej dziecko wkracza w zupełnie nowy etap swojego życia. Spotyka się z sytuacją wymagającą zmian w dotychczasowym sposobie życia, w którym dotąd dominowała zabawa. Zmienia się podstawowa forma aktywności dziecka, którą staje się nauka. Pierwsze doświadczenia szkolne mają znaczący wpływ na dziecko i jego dalszą karierę. Zdarza się, że dla wielu dzieci bardzo stresujące jest sprostanie nowym wymaganiom. Często trudno im się odnaleźć w nowej rzeczywistości i przełamać lęk przed pełnieniem jakże odmiennych niż dotychczas ról. Nie mniej lęku i zatroskania o swoje dziecko przejawiają rodzice.

Bardzo ważna jest pomoc pierwszakowi w odnalezieniu swego miejsca w nowym środowisku, a rodzicom w wyeliminowaniu strachu. Dnia 5 czerwca 2015 r. w porannych godzinach nowi uczniowie klasy 1 wraz z rodzicami przekroczyli próg naszej szkoły, aby uczestniczyć w zajęciach otwartych zorganizowanych właśnie dla nich. Tematem spotkania, w którym aktywnie uczestniczyły dzieci był: „Wszystkie dzieci mają swoje prawa”. Zajęcia otwarte zawsze wzbudzają wiele pozytywnych emocji wśród Rodziców, ponieważ uczestnicząc w nich mogą oni poznać charakter pracy wychowawczo-dydaktycznej z dziećmi, dowiedzieć się ile wymaga wysiłku, umiejętności, wiedzy i przygotowań. Po zakończonych zajęciach dzieci miały możliwość poznania wszystkich zakątków szkoły.

                                                                                                                      M. Wilczyńska

{ppgallery}newsy/2014_2015/OPENDOOR{ppgallery}

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://owocewszkole.org/

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków

Zespół Szkół w Dębnicy
ul. Ostrowska 140
63-421 Przygodzice
Kontakt ze szkołą:
Telefon: (62) 735-00-36
e-mail: szkoladebnica@interia.pl

fb
mapy
Projekt i wykonanie: Phetrak Internet Technologies