Deklaracja dostępności

Nasi Partnerzy:

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Dębnica

1 2 7 15 3 4 5 6 8 9 10 11 12 13 14 16 17 19

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ – to hasło  już po raz drugi przyświecające Festynowi Rodzinnemu, w którym 7 czerwca uczniowie wraz z rodzicami mieli okazję uczestniczyć na terenie naszej szkoły. Przedsięwzięciu przyświecały cele skupione wokół dobrej zabawy i współpracy naszych uczniów, ich rodzin i pracowników szkoły. Radosne buzie uczniów oraz aktywny udział we wspólnej zabawie pozwalają wnioskować, iż cele, które stanowiły wartość nadrzędną festynu zostały osiągnięte.

Tegorocznemu Festynowi towarzyszyło również uroczyste otwarcie boiska szkolnego oraz Piknik Europejski, który rozpoczął się obcojęzycznymi występami uczniów naszej szkoły. Każda z klas szkoły podstawowej zaprezentowała swe umiejętności językowe w anglojęzycznych piosenkach, natomiast klasa 4 pod nadzorem nauczycielek: Beaty Maroszek i Elżbiety Błaszczuk wystawiła przedstawienie Czerwony Kapturek w języku niemieckim. Oprócz tego wszystkie klasy miały okazję zaprezentować talenty językowe wystawiając swych przedstawicieli do Europejskiej Listy Przebojów. W ramach Pikniku Europejskiego każda z klas została zobowiązana do przygotowania stoiska prezentującego kraj, który został  klasom odpowiednio wcześniej przyporządkowany. Stoisko miało być interesujące, estetyczne, przykuwające uwagę i edukacyjne jednocześnie, miało bowiem przekazywać istotne treści na temat wyznaczonego kraju. Wszystkie klasy wzorowo wywiązały się z powierzonego im zadania, stoiska cieszyły bowiem nie tylko oko ale też podniebienia gości festynu. Stoły uginały się pod ciężarem pięknie podanych, apetycznie wyglądających i zachwycających smakiem potraw typowych dla kuchni włoskiej, francuskiej, angielskiej, polskiej, greckiej i hiszpańskiej. Uczniowie przygotowali także ciekawe stroje narodowe, wystąpili w roli słynnych obywateli reprezentowanego przez siebie kraju, a w przygotowaniach do tegoż przedsięwzięcia aktywnie wspierali ich rodzice, za co serdecznie dziękujemy! Świadomość, że potrafimy owocnie współpracować i wspólnie dążyć do wyznaczonych celów jest dobrym zwiastunem dalszych sukcesów oraz motywuje do podejmowania kolejnych działań.

Imprezę zaszczycili swą obecnością honorowi goście: Wójt Gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak, radni Dębnicy – Lucyna GorzyczkaMariusz Harych, proboszcz ks. kan. Piotr Staszak, sołtys Ryszard Wróbel, dyrektor Publicznego Przedszkola Aurelia Poprawa. Po pikniku impreza przeniosła się w plener gdzie na scenie prezentowały się talenty wokalne i taneczne naszej szkoły. Wcześniej jednak dokonano uroczystego otwarcia boiska szkolnego. Przecięcie wstęgi symbolizujące oficjalne oddanie boiska do użytku uczniów naszej szkoły przypadło w udziale Wójtowi – Krzysztofowi Rasiakowi, dyrektorowi Zespołu Szkół w Dębnicy – Dariuszowi Spychalskiemu, Radnym – Lucynie Gorzyczce i Mariuszowi Harychowi oraz przedstawicielce społeczności uczniowskiej – Natalii Wilczyńskiej.

Zjeżdżalnia, malowanie twarzy, zumba, zespół muzyczny, a także loteria fantowa to tylko niektóre atrakcje imprezy. Uczestnicy festynu mogli zmierzyć się w rozmaitych konkurencjach przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Główną atrakcją festynu okazał się clown, który wspierał na scenie nasze doskonałe prowadzące p. Dorotę Szmaj oraz p. Jolantę Kidziak i który zaskarbił sobie serca nie tylko najmłodszych uczestników festynu. 

W czasie plenerowej zabawy można było odwiedzić  kawiarenkę, w której serwowano pyszne ciasto oraz gorące i zimne napoje. Uczestnicy festynu mogli także posilić się w punkcie gastronomicznym, a wspólnej zabawie  towarzyszyła  muzyka.

Ogromnie cieszy nas fakt, iż Festyn Rodzinny przyciągnął do naszej szkoły licznych gości, gromadząc na boisku trzy pokolenia: dzieci, rodziców i dziadków. Podsumowując – dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w jakikolwiek sposób w działania podejmowane w związku z organizacją i przebiegiem festynu! To nasz wspólny sukces!

Dziękujemy koordynatorkom tegorocznego festynu – paniom Jolancie Staniewskiej, Beacie Maroszek i Katarzynie Półtorak. Ogromne słowa podziękowania kierujemy do wszystkich zaangażowanych Rodziców. Specjalne wyrazy wdzięczności kierujemy do panów Mariusza Błocha, Sebastiana Bartkowiaka i firmy LITEX.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://owocewszkole.org/

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków

Zespół Szkół w Dębnicy
ul. Ostrowska 140
63-421 Przygodzice
Kontakt ze szkołą:
Telefon: (62) 735-00-36
e-mail: szkoladebnica@interia.pl

fb
mapy
Projekt i wykonanie: Phetrak Internet Technologies