Deklaracja dostępności

Nasi Partnerzy:

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Dębnica

1 2 7 15 3 4 5 6 8 9 10 11 12 13 14 16 17 19

28 czerwca 2015 r. odbył się w Dębnicy pierwszy w historii quiz wiedzy „Znasz li ten kraj?”, połączony z konkursami sprawnościowymi i zabawami integrującymi. Głównym organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Dębnica, wspierane przez Koło Gospodyń Wiejskich i Radę Sołecką oraz radnych p. Lucynę Gorzyczkę i p. Mariusza Harycha.

W pierwszej części spotkania przeprowadzony został test jednokrotnego wyboru. Z pytaniami przygotowanymi przez p. Dariusza Peślę – autora jedynej jak dotąd monografii wsi – zmagało się sześć trzyosobowych drużyn, które zgłosiły chęć udziału w zabawie. Wszystkie drużyny wykazały się dużą znajomością historii Dębnicy. Najlepiej wypadły reprezentacje Rady Sołeckiej, Koła Gospodyń Wiejskich i LKS „Dąb”, każda z nich popełniła tylko jeden błąd, zdobywając 24 punkty. Wzięły one udział w finale, w którym udzielały odpowiedzi na trzy wylosowane przez siebie pytania. Najlepszą okazała się drużyna sportowców, przed KGW i Radą Sołecką. Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe. Podsumowując rywalizację p. Dariusz Spychalski – prezes Stowarzyszenia podziękował za udział, pogratulował wiedzy i zaprosił do dalszej zabawy na świeżym powietrzu.

Tutaj odbyły się konkurencje sprawnościowe: rzut byle czym do beczki, strzały do bramki podzielnej na punktowane sektory, rzuty do tarczy, bieg w workach. W trakcie imprezy można było zjeść gorący żurek, kiełbaski z rożna, chleb ze smalcem albo wypić pyszną kawę i zjeść przy tym pyszne ciasto. Najmłodsi uczestnicy zabawy mogli wykazać się swoimi umiejętnościami plastycznymi. Na koniec najlepszym uczestnikom rozgrywek wręczono medale.

Organizacja zabawy była możliwa dzięki finansowemu wsparciu Wójta Gminy Przygodzice w ramach środków pozyskanych przez Stowarzyszenie w konkursie ofert na realizację zadania publicznego Organizacja imprez kulturalnych, festiwali, konkursów, przeglądów, plenerów i wystaw oraz prezentacja dorobku artystów działających na terenie gminy w zakresie muzyki, śpiewu i tańca, a ponadto środków pochodzących z funduszu sołeckiego i dzięki sponsorowi nagród rzeczowych, który zastrzegł sobie anonimowość.

01.JPG 02.JPG 03.JPG 04.JPG 05.JPG 06.JPG 07.JPG 08.JPG 09.JPG 10.JPG 11.JPG 12.JPG 13.JPG 14.JPG 15.JPG 16.JPG 17.JPG 18.JPG 19.JPG 20.JPG 21.JPG 22.JPG 23.JPG 24.JPG 25.JPG 26.JPG 27.JPG 28.JPG 29.JPG 30.JPG 31.JPG 32.JPG 33.JPG 34.JPG 35.JPG 36.JPG 37.JPG 38.JPG 39.JPG 40.JPG 41.JPG 42.JPG 43.JPG 44.JPG 45.JPG 46.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://owocewszkole.org/

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków

Zespół Szkół w Dębnicy
ul. Ostrowska 140
63-421 Przygodzice
Kontakt ze szkołą:
Telefon: (62) 735-00-36
e-mail: szkoladebnica@interia.pl

fb
mapy
Projekt i wykonanie: Phetrak Internet Technologies