Nasi Partnerzy:

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Dębnica

1 2 7 15 3 4 5 6 8 9 10 11 12 13 14 16 17 19

14 czerwca 2016 r. reprezentantki grupy projektowej: Julia Pawłowska, Julia Harych, Zuzanna Nowak, Wiktoria Błoch oraz Oliwia Kania wraz opiekunkami p. Jolantą Pawłowską oraz p. Justyną Kaczmarek uczestniczyły w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

To ogromne wyróżnienie dla naszej  Grupy Projektowej. Tylko 50 grup z całej Polski miało możliwość zaprezentowania tam efektów swojej pracy. Dotyczyły one realizowanego w naszej szkole programu MŁODY OBYWATEL NA SPORTOWO. Jednym z kryterium wyboru zespołów, które zostały zaproszone na OPPM była ciekawa i innowacyjna forma prezentacji projektu. W wydarzeniu brało udział ok. 500 osób z całej Polski, eksperci, ludzie związani z edukacją i działaniami społecznymi, animatorzy oraz media.

Po uroczystym otwarciu w Sali Wielkiej Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie w zabytkowej przestrzeni Arkad Kubickiego, zespoły mogły zaprezentować swoje osiągnięcia, wymieniać się doświadczeniami, rozmawiać z ekspertami, dzielić się pomysłami, udzielać wywiadów, uczestniczyć w  kreatywnych warsztatach, pozyskać inspiracje do nowych działań na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej i dobrze się bawić.

Nasza grupa przedstawiła działania związane z tematem projektu RUCH Z SENSEM, którego finał miał miejsce podczas CHARYTATYWNEGO FESTYNU RODZINNEGO w Dębnicy, a zebrane fundusze zostały przeznaczone na rzecz osób chorych na nowotwór.

Udział w prezentacji projektów był dla nas wyjątkowym wydarzeniem. Mieliśmy okazję wymienić się opiniami na temat własnych inicjatyw oraz promować naszą  Szkołę i Gminę. To była wspaniała przygoda.

Udział uczniów w OPPM Warszawa 2016 był możliwy dzięki  uprzejmości i wsparciu Wójta Gminy Przygodzice p. K. Rasiaka. Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc. Osiągnęliśmy w Warszawie wielki sukces! Oprócz tego, że wszyscy byli zachwyceni naszą prezentacją, to udzieliliśmy wielu wywiadów, zarówno do gazet (Gazeta Wyborcza, Cogito), jak i do Polskiego Radia (CZWÓRKA - audycja „Nawiedzeni”).

Koordynatorem projektu w naszej szkole była p. Jolanta Pawłowska, natomiast koordynatorem wspierającym p. Justyna Kaczmarek. Członkami grupy projektowej byli: Julia Pawłowska, Julia Harych, Zuzanna Nowak, Wiktoria Błoch, Oliwia Kania, Katarzyna Kowalska, Wiktoria Wolkiewicz, Angelika Szewczyk, Karolina Golec, Paulina Wczesna, Sebastian Pawelec oraz Daniel Spychalski.  

Ci młodzi, zdolni i kreatywni ludzie poderwali do pracy całą społeczność szkolną i lokalną. Dzięki udziałowi w projekcie nauczyli się pracy w grupie, kreatywności, wytrwałości w dążeniu do celu, uwierzyli w swoje możliwości, nabrali pewności siebie, przełamali swoją nieśmiałość przed prezentowaniem się przed społecznością lokalną. Pomogło im w tym uczestnictwo w warsztatach prowadzonych przez trenera CEO w naszej szkole.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu: Dyrektorowi Szkoły p. D. Spychalskiemu, Rodzicom, Nauczycielom, Uczniom, wszystkim Sponsorom, dzięki którym udało nam się pomóc naszym chorym.

01.JPG 02.JPG 03.JPG 04.JPG 05.JPG 06.JPG 07.JPG 08.JPG 09.JPG 10.JPG 11.JPG 12.JPG 13.JPG 14.JPG 15.JPG 16.JPG 17.JPG 18.JPG 19.JPG 20.JPG 21.JPG 22.JPG 23.JPG 24.JPG 25.JPG 26.JPG 27.JPG 28.JPG 29.JPG 30.JPG 31.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://owocewszkole.org/

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków

Zespół Szkół w Dębnicy
ul. Ostrowska 140
63-421 Przygodzice
Kontakt ze szkołą:
Telefon: (62) 735-00-36
e-mail: szkoladebnica@interia.pl

fb
mapy
Projekt i wykonanie: Phetrak Internet Technologies