Deklaracja dostępności

Nasi Partnerzy:

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Dębnica

1 2 7 15 3 4 5 6 8 9 10 11 12 13 14 16 17 19

Dzień 14 czerwca z pewnością na długo zapisał się w pamięci klasy piątej jako jeden z bardziej udanych i wartych wspomnienia. Tego bowiem dnia wyżej wspomniani uczniowie pod opieką wychowawcy p. Beaty Maroszek oraz p. Mileny Janiak udali się na wycieczkę do Wrocławia. Głównym celem, oprócz dobrej zabawy oraz sporej dawki optymizmu, było zebranie wrażeń podczas zwiedzania Panoramy Racławickiej. 

Pierwszym punktem wycieczki było Multikino, gdzie uczniowie obejrzeli film pt. „Dzieciak rządzi”, którego twórcy w niezwykle zabawny sposób przemycili istotne w życiu młodego człowieka treści i morały wynikające z posiadania rodzeństwa. Następnie grupa turystów udała się do tak bardzo oczekiwanej Panoramy Racławickiej, gdzie przedstawiono im ciekawą historie powstania słynnego obrazu Jana Styki oraz Wojciecha Kossaka. To ogromne malowidło, dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich przeniosło niejednego z uczniów w inną rzeczywistość i zrobiło na uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie.

W drodze na starówkę mijaliśmy piękne i symboliczne dla Wrocławia budynki. Zauroczył nas widok ratusza oraz pięknych kamienic.

Ostatnim punktem programu był pobyt w centrum nauki i doświadczeń „Humanitarium”, gdzie uczniowie obejrzeli wystawę interaktywną „Odnawialne źródła energii” oraz wzięli udział w warsztatach „Manufaktura świeczek”, podczas których każdy z uczestników wycieczki samodzielnie wykonał ze stearyny świeczkę zapachową własnego projektu. Oprócz tego był również czas na zmagania z rozmaitymi, niezwykle zajmującymi zadaniami logicznymi, tangramami oraz  labiryntami. Największą atrakcją okazały się jednak „krzywy pokój” oraz z laserowy tunel.

Ten jakże ekscytujący i pełen atrakcji turystycznych dzień, niewątpliwie rozbudził wśród uczniów ciekawość i chęć poznawania nowych zakątków Polski oraz poszukiwania odpowiedzi na naukowe zawiłości otaczającego nas świata.

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 15.jpg 16.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://owocewszkole.org/

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków

Zespół Szkół w Dębnicy
ul. Ostrowska 140
63-421 Przygodzice
Kontakt ze szkołą:
Telefon: (62) 735-00-36
e-mail: szkoladebnica@interia.pl

fb
mapy
Projekt i wykonanie: Phetrak Internet Technologies