W dniach od 30 lipca do 3 sierpnia 2018 r. 25-osobowa grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w półkoloniach zorganizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Dębnica. Półkolonie przeprowadzone zostały w ramach oferty złożonej Gminie Przygodzice reprezentowanej przez Wójta Gminy Przygodzice w realizacji zadania „Letni wypoczynek z profilaktyką uzależnień”.
22 czerwca – to dzień, na który czekali wszyscy uczniowie. Już od rana temperatura przypomniała nam, że lato w pełni i pora opuścić szkolne mury. Uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej i zapaleniem znicza przy pomniku w Dębnicy.
Akademia na sali gimnastycznej rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Prowadząca uroczystość Julia Precz – zastępca przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego poprosiła o zabranie głosu Dyrektora Dariusza Spychalskiego, który powitał wszystkich zaproszonych gości, rodziców, uczniów oraz nauczycieli. Swoją obecnością zaszczycili nas: ks. kan. Piotr Staszak, p. Lucyna Gorzyczka – radna Gminy Przygodzice, p. Mariusz Harych – radny Gminy Przygodzice, p. Tomasz Pilarski – przewodniczący Rady Rodziców.
To program, który realizowała klasa 4B podczas zajęć z wychowawcą. Program organizowała Fundacja Uniwersytet Dzieci. Miał on na celu rozwijanie kompetencji społecznych, doskonalenie umiejętności pracy w zespole, rozwijanie umiejętności kreatywnego myślenia i samodzielnego rozwiązywania problemów.
18 czerwca z inicjatywy naszej szkoły w Dębnicy odbył się Marsz Niepodległości. Było to jedno z wielu zaplanowanych przez nas działań związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a także wybuchu Powstania Wielkopolskiego. O inicjatywie, której koordynatorem była p. Małgorzata Kaźmierowska, można przeczytać również na stronie Gminy Przygodzice. Tam też znajduje się fotogaleria.
W piątek (15 czerwca) grupa teatralna ŁZY FENIKSA wystąpiła przed wyjątkową publicznością. Młodzi aktorzy zaprezentowali spektakl BAL W POKOIKU LAL.
Przedszkolacy z Przedszkola BAJKA w Jankowie Przygodzkim, zauroczeni występem starszych kolegów, gromko oklaskiwali ich popisy. Uczniowie naszej szkoły zdobyli tytuł PRZYJACIEL PRZEDSZKOLA, a słodkie upominki były dla nich dodatkową nagrodą. Na ręce p. Doroty Szmaj, opiekuna grupy, p. dyrektor przedszkola złożyła wyjątkowy upominek – kosz wykonany przez pracowników placówki. Organizatorem wyjazdu była p. Natalia Lubońska.
Uczniowie klasy II gimnazjum realizowali projekt edukacyjny związany z kuchnią molekularną. Jest to rodzaj kuchni wykorzystujący wiedzę naukową na temat gotowania, ma wiele wspólnego z fantazją. Celem jest otrzymanie ciekawych smaków, nietypowymi sposobami i niekiedy w bardzo zaskakujących zestawieniach.
Uczniowie klasy III oraz II gimnazjum zwiedzali Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach. Podczas podziemnego spaceru podziemnymi korytarzami, pani przewodnik opowiadała o pracy pod ziemią. Dodatkowych wrażeń dostarczył nam podziemny przepływ łodziami, chodnikiem odwadniającym o długości 270m.
Nasz szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Nie dla smogu” organizowana przez firmę Librus. Jej celem jest budowanie świadomości na temat obecnego stanu powietrza w Polsce. Często z braku wiedzy na temat zagrożeń, jakie niesie za sobą smog, wielu ludzi spala w piecu śmieci czy opał złej jakości, trując siebie, swoich bliskich i całe otoczenie.
O sukcesie Julki jej klasa 1a dowiedziała się natychmiast po ogłoszeniu werdyktu przez jury. Mama Julki napisała do nas smsa, w którym poinformowała, że jej córka stanęła na podium zajmując III miejsce.
O sukcesie Julki jej klasa 1a dowiedziała się natychmiast po ogłoszeniu werdyktu przez jury. Mama Julki napisała do nas smsa, w którym poinformowała, że jej córka stanęła na podium zajmując III miejsce.