Nasi Partnerzy:

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Dębnica

1 2 7 15 3 4 5 6 8 9 10 11 12 13 14 16 17 19

W drugim tygodniu grudnia przedszkolaki przystąpiły do wypieku świątecznych pierników. Ciasto na pierniki zostało przygotowane już dzień wcześniej przez mamę Pawełka Panią Irkę, której bardzo za to dziękujemy. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu.

Wspólne wałkowanie ciasta, a następnie wykrawanie różnych kształtów dzięki niezliczonej ilości foremek okazało się świetną zabawą. Pełne blaszki gotowych do upieczenia pierników trafiły do piekarnika gdzie nabrały złocistej barwy. Po szkole tego dnia unosił się wspaniały zapach pieczonych pierników, który wprawiał wszystkich w świąteczny nastrój. Następnego dnia, gdy pierniki już wystygły dzieci przystąpiły do dekorowania ich lukrem i kolorowymi posypkami. Wyśmienite pierniczki zostały zjedzone podczas wigilii organizowanej w przedszkolu.

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://owocewszkole.org/

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków

Zespół Szkół w Dębnicy
ul. Ostrowska 140
63-421 Przygodzice
Kontakt ze szkołą:
Telefon: (62) 735-00-36
e-mail: szkoladebnica@interia.pl

fb
mapy
Projekt i wykonanie: Phetrak Internet Technologies