Archiwum
Rok Szkolny 2010/2011
___________________

O naszej wspaniałej wycieczce w prasie

    Gazeta kaliska nr 23(134) z dnia 10 czerwca 2011 r. na stronie 5 zamieściła krótką informację na temat naszej szkolnej wycieczki na Śląsk.
    Poniżej zamieszczamy skan tej notatki prasowej:    ______________________________________

Mamy laureata!

    8 czerwca w Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się podsumowanie XIII edycji Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.
    Na uroczystość przybyli: Prezydent Miasta Jarosław Urbaniak, Starosta Powiatu Ostrowskiego Paweł Rajski, Przewodniczący Komisji Edukacji Andrzej Kornaszewski, Naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miejskim Marlena Maląg, Wydawca „Naszego Rynku” oraz przedstawiciele lokalnych mediów.
    Wśród zaproszonych gości byli uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i dyrektorzy szkół. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych oraz 1-3 gimnazjów powiatu ostrowskiego. Cieszy się on ogromnym zainteresowaniem. Przebiega w trzech etapach: szkolnym - uczniowie mają za zadanie napisać dyktando, II - uczestnicy rozwiązują test z ortografii i z interpunkcji, III etap - zmagają się z dyktandem finałowym. Mistrzem ortografii zostaje ten uczeń, który popełni najmniej błędów ortograficznych i interpunkcyjnych.
    Warto podkreślić, iż na poziomie szkół podstawowych w etapie I konkursu uczestniczyło około 550 uczniów z 35 szkół podstawowych. Do etapu II zakwalifikowało się 78 uczniów z 34 szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu ostrowskiego. Natomiast do finału komisja zakwalifikowała 17 uczniów z 10 szkół. Wśród nich znalazła się uczennica Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków z Dębnicy – Helena Walasz.
Gratulujemy Helenie i p. Dorocie Szmaj - nauczycielce języka polskiego, która zadbała o przygotowanie uczniów do konkursowych zmagań!


    ______________________________________

Dzień Szkoły bez przemocy

    6 czerwca 2011r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „DZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY – RODZICE SĄ Z NAMI”. Przy tej okazji w szkole odbyły się między innymi prezentacje dwóch projektów matematycznych realizowanych pod kierunkiem p. Justyny Kaczmarek. Na spotkanie zaproszeni zostali Rodzice, dyrektor szkoły, nauczyciele oraz uczniowie klas I – III gimnazjum.
    Pierwsza grupa projektowa brawurowo przedstawiła projekt „Śladami Pitagorasa”. Agata Kołodziej, Martyna Chlebowska, Klaudia Spychalska oraz Michał Modzelewski wykazali się pełną inwencją twórczą i wspaniałymi możliwościami aktorskimi. Przygotowali trudne przedstawienie przeplatane prezentacją multimedialną. Warto wspomnieć, że podczas weekendu uczniowie wraz z nauczycielami matematyki p. Marią Kędzierską – Jachimek oraz p. Justyną Kaczmarek zorganizowali nockę w szkole pt. ,,Poszukiwanie śladów Pitagorasa”, podczas której dzielili się swoją wiedzą z koleżankami i kolegami z gimnazjum. Przygotowali między innymi rozgrywki matematyczne oraz konkurs plastyczny. Rezultaty były fantastyczne – portrety tego wielkiego matematyka i filozofa pełniły potem rolę wystawy przy wejściu do szkoły. Każdy uczestnik ,,nocnego liczenia” otrzymał podczas prezentacji przygotowany przez grupę dyplom nadający honorowy tytuł Pitagorejczyka.
    Druga grupa projektowa tj. Radosław Pawelec, Konrad Warzecha, Patryk Kupijaj oraz Sebastian Dolata przedstawiła projekt ,,Statystyczne pożegnanie”. Chłopcy w ciekawy sposób, przeplatany prezentacją multimedialną, muzyką i poezją przedstawili elementy statystyki i pożegnali przy okazji swoich kolegów i koleżanki z kl. III gimnazjum.
    Uczniowie obu grup w nowatorski, bardzo obrazowy sposób przybliżyli wszystkim ważne zagadnienia matematyczne. Zaproszeni goście docenili starania uczniów wielkimi brawami i entuzjastycznymi recenzjami.


    ______________________________________

Gminny Konkurs Czytelniczy uczniów klas 1-3

    7 czerwca w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. W rywalizacji wzięło udział 26 uczniów ze wszystkich szkół z terenu gminy Przygodzice. Uczestnicy rywalizacji wykazali się ogromną wiedzą na temat twórczości dziecięcej Marii Kownackiej. Zdobywcą I nagrody ufundowanej przez Wójta Gminy Przygodzice została Julia Wojtkowska ze SP w Przygodziczkach. Statuetkę Dyrektora Zespołu Szkół w Dębnicy za zajęcie II miejsca zdobyła Karina Kardaś także ze SP w Przygodziczkach. III miejsce i nagrodę Rady Rodziców przy Zespole Szkół w Dębnicy zdobyła Zuzanna Marciniak ze SP w Przygodzicach.
    Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy wraz z zestawem widokówek i gadżetów reklamujących Gminę Przygodzice. Szkolne biblioteki wzbogaciły się natomiast o cenne pozycje książkowe.
    Koordynatorem konkursu była p. Donata Warzecha.


    ______________________________________

Z wizytą na Śląsku

    W dniach 26 – 27 maja 2011 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami (D. Szmaj – organizatorem wycieczki, K. Hajdziony, B. Maroszek i D. Warzechą) udali się z wizytą na Śląsk. Tym razem w programie wycieczki ujęto Tarnowskie Góry, Gliwice, Radzionków i Chorzów.
    Uczniowie zwiedzili Kopalnię Srebra oraz Sztolnię Czarnego Pstrąga – tu niezwykłe zainteresowanie wywołał spływ łodziami. Spacer z przewodnikiem po największej śląskiej palmiarni okazał się wielką frajdą. Uczniowie mieli możliwość oglądania roślin z różnych wysokości, co jest wielkim atutem gliwickiej palmiarni. Dzięki estakadom nie tylko widać wyraźnie piętrową budowę tropikalnej dżungli, ale mogli też podziwiać rośliny z wielu perspektyw. Ta żywa lekcja przyrody zakończyła się zdobyciem certyfikatu – uczestnicy wyjazdu ukończyli ŚCIEŻKĘ WIEDZY O ROŚLINACH EZGOTYCZNYCH. Poza tym zwiedzili Muzeum Chleba w Radzionkowie – to tu dodatkową atrakcją był pobyt w sali, w której zgromadzono szkolne pamiątki - stare ławki, atrament, pióra, elementarze, tornistry, rysiki i tabliczki używane przez nasze prababcie. Wizyta w Planetarium w Chorzowie stanowiła ostatni punkt zwiedzania.
    Wycieczka bardzo mi się podobała... Było dużo atrakcji... Najlepszy wyjazd z dotychczasowych... – wspominają uczniowie.


    ______________________________________

Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

    17 maja w naszej szkole odbył się VIII Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla uczniów szkół podstawowych.
    W rywalizacji wzięło udział 17 uczniów ze wszystkich Zespołów Szkół z terenu gminy Przygodzice. Uczniowie zmagali się z testem sprawdzającym ich wiedzę na temat historii, geografii i życia społeczno-politycznego krajów niemieckiego obszaru językowego.
    Zdobywcą I nagrody ufundowanej przez Wójta Gminy Przygodzice został Tomasz Rasiak z Zespołu Szkół w Przygodzicach. Statuetkę Dyrektora Zespołu Szkół w Dębnicy za zajęcie II miejsca zdobyła Marta Kaczmarek z Zespołu Szkół w Czarnymlesie. III miejsce i nagrodę Rady Rodziców przy Zespole Szkół w Dębnicy zdobył Jakub Śniatała z Zespołu Szkół w Czarnymlesie.


    ______________________________________

Dzień Babci i Dziadka

    Święto to wpisało się do tradycji dębnickiej szkoły!
    21 stycznia 2011 roku w sali wiejskiej w Dębnicy uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami zorganizowali z okazji DNIA BABCI I DZIADKA wspaniałą uroczystość. Przybyło na nią około 160 osób!
    W programie spotkania ujęto część artystyczną, tańce przy orkiestrze, konkursy, losy i poczęstunek.
    Gości powitał dyrektor szkoły – Dariusz Spychalski.
    Nad częścią artystyczną czuwały wychowawczynie klas I-III (Ilona Kruk, Małgorzata Młodożeniak, Jolanta Kidziak) oraz Dorota Szmaj i Justyna Kaczmarek. Młodzi artyści wypadli znakomicie – w występie nie zabrakło tańców, śpiewu i życzliwego słowa skierowanego do przemiłych Gości. Za doskonałą grę aktorską dyrektor zespołu szkół w imieniu panów Adama Harycha i Benedykta Wojtkowskiego wręczył im na ręce koordynatora występu słodkie upominki.
    W dalszej części uroczystości p. Dyrektor zaprosił Seniorów do stolików na poczęstunek i biesiadowanie.
    Nie zabrakło również konkursów – dywan dla gwiazd i prezentujące się na nim panie pozostawiły niezapomniane wrażenia. Atrakcją święta były losy – nagrodę główną stanowił bujany fotel. Goście tańczyli wraz z wnukami w rytm muzyki z lat swojej młodości i nie tylko! Do tańca przygrywał zespół SONATA, który doskonale bawił zebranych.
    Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych. Niewątpliwie ten dzień pozostanie w pamięci zarówno Gości, jak i organizatorów imprezy.


    ______________________________________

NADANIE SZKOŁOM IMIENIA I SZTANDARU

    9 października nadszedł wreszcie ten długo oczekiwany dzień, poprzedzony długimi przygotowaniami, w którym Szkole Podstawowej i Gimnazjum nadane zostało imię Polskich Olimpijczyków. Z tej okazji ufundowany został także przepiękny sztandar.
    Szkolną uroczystość połączono z obchodami 550-lecia istnienia wsi Dębnica.
    Od dziś możemy być dumni, ale jednocześnie czujemy wielkie zobowiązanie, które na nas spoczywa - przez całe chcemy dążyć do doskonałości.
    Naszym działaniom niech przyświeca olimpijska zasada fair-play - nie tylko w sporcie, ale w każdej dziedzinie życia.

    Szerszą informację na ten temat oraz galerię zdjęć można znaleźć na naszej stronie w zakładce PATRON SZKOŁY.