W ramach wakacyjnych półkolonii dzieci wzięły udział w wycieczce do Przygodzic, gdzie miały okazję spędzić dzień na świeżym powietrzu w otoczeniu natury, odwiedzając staw „Glinianki”.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie specjalnie przygotowanej ścieżki edukacyjnej. Podczas spaceru dzieci dowiedziały się, jakie rośliny i zwierzęta można spotkać w okolicznych stawach i lasach, jak ważna jest ochrona siedlisk wodnych oraz w jaki sposób każdy z nas może dbać o środowisko. Uczestnicy mieli okazję obserwować przyrodę z bliska, uczyli się rozpoznawać gatunki roślin, słuchali ciekawostek o ptakach wodnych i żabach oraz poznawali zasady zachowania się na terenach chronionych.
Po części edukacyjnej przyszedł czas na relaks i zabawę. Dzieci zorganizowały wspólny piknik na łonie natury, a następnie wzięły udział w grach i rozgrywkach sportowych na świeżym powietrzu. Była to świetna okazja do integracji, aktywności ruchowej i wzmocnienia więzi w grupie.
Wyjazd był nie tylko atrakcyjną formą spędzenia czasu wolnego, ale przede wszystkim wartościową lekcją szacunku do przyrody i odpowiedzialności za otaczające nas środowisko. Opiekunami tego dnia była p. Donata Warzecha i p. Małgorzata Wilczyńska.